A+ R A-

Konie wcale niemechaniczne

Gdy pierwszy raz spoglądasz na Naturmobil, to wydaje Ci się, że widzisz normalny nowoczesny dyliżans. Jednak kiedy przyjrzysz się lepiej, zauważysz w tylnej części prawdziwego konia stojącego na czymś w rodzaju bieżni. To właśnie zwierzę, a nie skomplikowane mechanizmy napędzają pojazd. Naturmobil chroni środowisko naturalne i jest przykładem na to jak łatwo dzięki wyobraźni zbudować pojazd, który do poruszania się nie potrzebuje paliw kopalnych.

 

Nietypowy samochód rozwija prędkość do 30 km/h, ale na długim prostym odcinku może osiągnąć nawet 80 km/h. Co więcej, oficjalne oświadczenie producenta mówi, że specjalne czujniki w zawieszeniu dbają też o to, by zwierzę nie zmęczyło się. Koń wewnątrz pojazdu ma dostęp do wody, jedzenia oraz specjalny system usuwania odchodów.

Aut: KP

 

 

Warte przeczytania

Zdjęcia wykorzystywane w serwisie pochodzą z ogólnoświatowej sieci Internet i stanowi dziedzictwo oraz dorobek tysięcy bardzo często bezimiennych osób, które zrobiły zdjęcie, narysowały lub zrobiły fotomontaż po to by pokazać go swoim znajomym. My pokazujemy je kolejno innym Internautom. Jeśli uważasz, że w którymś miejscu serwisu zostały naruszone prawa autorskie, skontaktuj się z nami a my podejmiemy szybkie kroki w celu uregulowania tych praw i usuniemy te materiały.